
Hazánkban még újnak számít, tőlünk nyugatabbra már nagy népszerűségnek örvend a virtuális asszisztens (rövidítve: VA) szakma. Aki még sosem hallott róla, az joggal teszi fel a kérdést: ki vagy mi az a virtuális asszisztens?
BővebbenKi vagy mi az a virtuális asszisztens?

A következőkben azt tudhatod meg, hogy vajon mi a kulcs a szokások megváltoztatásához, mitől következik be a változás, hogyan lehet elérni a változást?
BővebbenA szokások megváltoztatásának aranyszabálya

Az előzőekben már több példából láthattad, hogy egy-egy szokás hogyan hat ki életed több vagy minden területére. Most újabb példákból megtudhatod, hogy miért van ez így…
Vajon mik a sikeres vállalkozások szokásai?
BővebbenKulcs szokás, Jolly joker a célok eléréséhez

Kialakult szokásainkat nehéz kikapcsolni, megvan a menetrendjük, az adott jelre bekapcsol a rendszer, s a folyamatot nehéz megállítani.
BővebbenSóvárgó agy, avagy hogyan alakítsunk ki új szokásokat?

A szokások kialakulásának folyamatát a különböző vállalatok is megismerték, s minden eszközt bevetettek, hogy a javukra fordítsák ezt a tudást.
Az alábbiakban megnézzük, hogy mit használtak fel, mi az, ami működött, s mi az, ami nem járt sikerrel.
BővebbenHogyan használják cégek a szokás kialakítás tudását a javukra? És te hogyan irányíthatod szokásaidat célod szerint?

A következőkben megtudhatod, hogy mikor csökken az agyi aktivitásod, hogy milyen jelek indítanak be egy-egy szokást, s hogy mit tehetsz a rossz szokások megváltoztatásáért…
BővebbenHogyan hekkelhető meg a rossz szokás?

Képzeld csak el, hogy erőfeszítés nélkül kezdesz neki az edzésnek, vagy a kedvenc csokid reklámjának láttán még csak eszedbe sem jut elindulni a spájzba…
BővebbenHogyan állíthatóak a szokásaink céljaink szolgálatába?

Rendben, végre elindultam a szokások megváltoztatásának a - sokszor rögös - útján, de mi van azokkal, akikkel együtt dolgozom, akik körülvesznek, s akik nem ültek fel az “érjük el céljainkat a szokások megváltoztatásával” hullámvasútra?
BővebbenCélok és szokás példák. Egyéneken túl vállalkozások esetén is működik?

Viselkedésünk 45%-a szokásokból származik. Ez azt jelenti, hogy életünk felét robotként éljük... Hogyan fordíthatod ezt a tényt a hasznodra? Úgy, hogy automata robot-szokásaidat céljaid elérésére használod fel!
BővebbenCélok vagy család. Kell-e választani?

Könnyedén veszed a napi kihívásokat vagy maguk alá temetnek a feladatok? Tippjeinkkel Te is megtalálhatod a munka és magánélet egyensúlyát!
BővebbenCsalád és munka egyensúly